Publiczne Gimnazjum nr 1 - News
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

Mikołaj z biblioteki


W ostatnim przedświątecznym dniu nauki do każdej klasy zajechał na unowocześnionych saniach św. Mikołaj. Towarzyszące mu reniferki obdarowały najlepszych czytelników biblioteki szkolnej książkowymi prezentami. Mikołaj wypowiadając swoje słynne "Ho! ho!" cieszył się, że obdarowani miłośnicy książek spędzą miłe chwile z literaturą w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
Galeria zdjęć
molik dnia 11 styczeń 2018
0 komentarzy · 11 czytań · Drukuj
Kolędowanie w gimnazjum


Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski
20 grudnia 2017r. w naszej szkole na dobre zapachniało świętami i wszystkim udzieliła się ich wyjątkowa atmosfera. Grupa kilkunastu ubranych na biało uczniów zaprezentowała bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny. Wiersze przeplatały się z niecodziennymi wykonaniami poruszających do głębi utworów muzycznych.  Akademia wprowadziła zarówno występujących, jak i publiczność w świąteczny nastrój i dostarczyła wielu wzruszeń. Wszyscy poczuliśmy, że "naprawdę idą święta..." ten wyjątkowy czas pełen spokoju, ciepła i miłości. Czas przemyśleń, wpomnień oraz spotkań z najbliższymi, Czas kiedy nikt nie powinnien być sam.
Galeria zdjęć

 

molik dnia 11 styczeń 2018
0 komentarzy · 8 czytań · Drukuj
Dzień Niepodległości w gimnazjum

10 listopada 2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w tym roku przypadała 99 rocznica odzyskania przez naród polski niezawisłości państwowej.
Uczniowie klasy 2d przypomnieli heroiczną walkę narodu polskiego w walce z zaborcami. Program artystyczny pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W naszym zabieganym życiu, choć na chwilkę wspomnieliśmy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Na zakończenie przypomniane zostały słowa św. Jana Pawła II jako przesłanie dla nas: „Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”.
Galeria zdjęć
molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 51 czytań · Drukuj
"Pokaz fizyczno-chemiczny pt ?naukowa epidemia, czary mary i alchemia?

W dniu 5 grudnia w naszej szkole odbył się pokaz fizyczno-chemiczny pt ?naukowa epidemia, czary mary i alchemia?. W ramach pokazów goście przedstawiali wiele ciekawych doświadczeń z fizyki i chemii. Uczniów najbardziej zainteresowało doświadczenie z płonącą dłonią. Dowiedzieliśmy się między innymi jak szybko napompować kilkumetrowy rękaw kuchenny i wielu innych przydatnych informacji.

molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 49 czytań · Drukuj
Wizyta w Warszawie

Adam Sudoł - absolwent naszego gimnazjum wraz z opiekunką p. Agatą Czechowicz uczestniczyli 11 października 2017r. w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Pana Posła Zbigniewa Chmielowca. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie budynku Sejmu RP oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie, którzy brali udział w X Powiatowym Sejmiku Uczniowskim, a także laureaci konkursów przedmiotowych z powiatu kolbuszowskiego.
Galeria zdjęć
molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 50 czytań · Drukuj
Andrzejki w naszej szkole

Dnia 30 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki. Wielu uczniów chętnie wzięło udział we wróżbach. Przy tej okazji odbył się także kiermasz wypieków przygotowanych przez uczennice poszczególnych klas.

molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 56 czytań · Drukuj
Akcja Góra Grosza

W związku z akcją Góra Grosza nagrodzono osoby, które wykazały się największym zaangażowaniem i przynieśli największą ilość groszowych monet.

molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 54 czytań · Drukuj
"Wszak praca nauczyciela to praca niełatwa..."

"Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię..." - to wbrew pozorom nie tylko początek biblijnego opisu stworzenia świata, ale próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, skąd się wziął nauczyciel na świecie. Z tym dylematem próbowali zmierzyć się młodzi aktorzy z gimnazjalnego samozwańczego teatrzyku "Czerwony długopis", którzy z okazji Dnia Edukacji Narodowej w obecności Dyrekcji, nauczycieli i przedstawicieli Rady Rodziców zaprezentowali swe aktorskie i wokalne talenty. Przenieśli nas najpierw w rajskie krajobrazy, gdzie wg legendy należałoby szukać śladów pierwszego nauczyciela, następnie w piekielne czeluście, a na końcu na ziemię, gdzie do dziś pracują jego następcy (oczywiście już w udoskonalonej formie).
Nie zabrakło także poważnych refleksji - o mądrości, znaczeniu wiedzy przekazywanej młodemu pokoleniu, autorytecie i wzajemnym szacunku, a wspólnie spędzone chwile były dla wszystkich miłym upominkiem w tym niełatwym czasie.
Galeria zdjęć
molik dnia 20 październik 2017
0 komentarzy · 74 czytań · Drukuj
Dzień Chłopaka w gimnazjum

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Postanowiliśmy to uczcić w szczególny sposób. Przedstawiciele każdej z klas przygotowali słodkie wypieki. Dzięki ich zaangażowaniu odbył się kiermasz ciast w bibliotece szkolnej. Chłopcy z okazji swojego święta przy zakupie kawałka ciasta otrzymywali mały rabacik. Cała akcja cieszyła sie wielkim zainteresowaniem, przebiegła w przyjemnej atmosferze. W godzinach popołudniowych na sali gimnastycznej dla miłośników tańca zorganizowano dyskotekę.
Galeria zdjęć
molik dnia 20 październik 2017
0 komentarzy · 81 czytań · Drukuj
Dzień Głośnego Czytania w gimnazjum

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to obchodzone było w naszym kraju po raz trzynasty, zostało ogłoszone w 2001 r. przez Polską Izbę Książki. Ma na celu promocję lektury i głośnego czytania.
W tym dniu przedstawiciele każdej klasy zaprezentowali wybraną przez siebie książkę, czytali jej fragment i zachęcali do przeczytania. Repertuar czytelniczy był różnorodny. W świat niezwykłych przygód zabrała swoich kolegów i koleżanki Patrycja Wołosz (kl.IIc), czytając "Harrego Pottera" J.Rowling, a Julia Olucha (kl.IIIa) "Wiedźmina" A. Sapkowskiego. Książki poruszające problemy młodzieży zaprezentowała Natalia Rębisz (kl.IIIc) - "Piosenka" Ch.Fabry, Izabela Ziętek (kl.IIId) - "Gwiazd naszych wina" J.Greena oraz Patrycja Żarkowska (kl.IIIb) - "Utrata" R. Van Dykena.
Poprzez to wydarzenie chcieliśmy zwrócić uwagę wszystkich, a szczególnie zatwardziałych nieczytających, że czytanie, ale nie tylko na głos,  stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
molik dnia 10 październik 2017
0 komentarzy · 89 czytań · Drukuj
"Swój czas weź w garść"


Słowa obecnie popularnej piosenki towarzyszyły uroczystemu rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2017/2018. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy, potem głos zabrał p.dyrektor Waldemar Wachowski, który przywitał zaproszonych gości: p.Martę Godek, dyr. PSP w Majdanie Królewskim, Wójta Gminy Majdan Królewski p.Jerzego Wilka, jak również nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich uczniów.
P. W.Wachowski poprosił o zabranie głosu P. M.Godek, która od obecnego roku szkolnego zgodnie z założeniami reformy oświaty pełni funkcję dyrektora PSP w Majdanie Królewskim  wraz w włączonymi oddziałami dotychczasdowego gimnazjum, a P.Wachowski jest wicedyrektorem.
P.J.Wilk wraz p.Wachowskim i przedstawicielami uczniów podziękowali za wieloletnią pracę na stanowisku wicedyrektora p. Jerzemu Ruszkiewiczowi.
Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny opracowany przez p.A.Majkę-Stec i p. E.Ruszkiewicz. Przedstawili go uczniowie klasy IIa i IIb oraz klasy IIIc i IIId. Występujący przybliżyli radosne myśli - przykazania szczęśliwego ucznia, które pomogą być przez najbliższe dziesięć miesięcy "po słonecznej stronie życia". Wspomnieli też o wydarzeniach sprzed 70 lat: o rocznicy wybuchu II wojny światowej, o postawie młodych ludzi w czasie powstania warszawskiego. Kinga Czachor i Natalia Rębisz zaprezentowały utwór "Dziewczyna z granatem" - wywołuje on dreszcz emocji, wzrusza i pokazuje, jak bardzo łączy nas tożsamość narodowa. Na zakończenie zebrani wysłuchali piosenki "Ja to mam szczęśćie" w ciekawej interpretacji N. Rębisz z kl.IIIc.
Opiekunowie apelu bardzo dziękują p.U.Rozmus, p.E.Śliwińska i p.A.Susowi za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

molik dnia 03 wrzesień 2017
0 komentarzy · 127 czytań · Drukuj